Kontes (the countess) sinema filmi

Son Güncelleme: 18.09.2020 16:11

Başrollerini Julie Delpy, William Hurt, Daniel Brühl, Anamaria Marinca, Andy Gatjen, Adriana Altaras, Jack O. Berglund gibi oyuncuların oynadığı Kontes the countess yabancı sinema filmi hakkında kısaca bilgiler verelim.

Yönetmen: Julie Delpy
Senaryo: Julie Delpy
Müzik: Julie Delpy
Tür: Dram – Gerilim
Yapım: Fransa – Almanya
Dil: İngilizce
Dağıtıcı Firmalar: Tiglon

Kontes filminin konusu ise kısaca şöyle: Aşk, intikam ve gurur arasında kalan kanlı katil Kontes Bathory’nin yükseliş ve düşüşünün öyküsü… 1560 doğumlu Kontes, 14 yaşında iken nüfuzlu bir Lord ile evlendirilir. Dönemin en güzel, akıllı ve güçlü kadını olarak anılan Kontes, erkeklerin hakim olduğu ve sadece onların sözünün geçtiği bir dünyaya başkaldıran bir kadın olarak öne çıkar.
Bir davette kendinden oldukça genç olan Istvan’a aşık olur ve tutku dolu bir aşk yaşarlar. Fakat bu mutlulukları uzun sürmeyecektir. Istvan’ın babası Kont Thurzo oğlunu ondan ayırmak için planlar kurmaktadır. Kontesi, yaşı büyük olduğu için oğlu tarafından sevilemeyeceğine inandırır ve Kontes sonunda ancak bakirelerin kanıyla yıkanarak genç kalabileceğine inanmaya başlar. Bir sürü bakire kadın kaleye getiriliyordur ve bir daha da ortaya çıkmıyorlardır.
Erzebet de giderek daha çok deliriyor ve takıntılı hale geliyordur. Sevdiğinin babası tarafından kurulan politik bir komplonun kurbanı olduğunu fark ettiğinde ise artık çok geçtir.
Efsaneye göre yaklaşık 650 genç kıza işkence yapıp onları öldüren ve genç kalabilmek için kanlarıyla yıkanan Kanlı Kontes olarak da bilinen 16. yüzyıl Macar kontesi Elizabeth Bathory’nin hikayesi,Paris’te İki Gün’ün Oscar adayı yönetmeni Julie Delpy’nin yorumu ile beyazperde aktarıldı.

Kontes sinema Filminin fragmanı içinde buyrun;

Yorum yapın