Dinsizler din yarışmasımı yapıyorlar

Son Güncelleme: 12.09.2020 03:50

Yaa 3 aylara girdiğimiz mübarek şu günlerde yarı erkek yarı bayan olan sisi hanım yada bey yarışma düzenleyecekmiş. Hemde ne yarışması din yarışması. Haberin ayrıntılarını okuyalım sonra sonuca birlikte bakalım;

Kanal T’de eylül ayında yayınlanacak ‘Tövbekarlar Yanşıyor’ adlı yarışma programında bir papaz, bir haham, bir Budist rahip ile bir imam, 10 ateisti kendi dinlerine yönlendirme mücadelesi verecek.

ŞARKI yarışması, oyunculuk, bilgi, yemek ve evlilik yarışmaları derken şimdi de dinler yarışacak. Kanal T’de başlayacak ‘Tövbekarlar Yarışıyor’ adlı yarışma programında 1 imam, 1 papaz, 1 haham ve 1 budist rahip, 10 ateisti kendi dinlerine yönlendirme mücadelesi verecek. Tövbe edip istediği dine yönelenlerin ödülü ise hacı olmak olacak!

FİKİR ANNESİ: SİSİ

Tövbe edip İslamiyeti seçen ateist Kabe’yi tavaf etmek için Mekke’ye, ~ w Hıristiyanlığı seçen Vatikan’a, Museviliği seçen Kudüs’e ve Budizm’i seçen ise Tibet’e gönderilecek. Yarışmanın özünde 4 din adamı, 10 kişiye kendi dinlerini kabul ettirmek için mücadele ederken, bilgi ve ikna yeteneklerini de yarıştıracaklar.
Yarışmanın ‘fikir annesi’ ‘Sisi’ lakaplı Seyhan Soylu, yarışmada yer alacak din adamlarını aramaya başladı.

DİN ADAMI ARAYIŞI

Diyanet İşleri Başkanlığından önümüzdeki hafta için randevu alan Seyhan Soylu, Fener Rum Patrikhanesi’nden de bir papaz talebinde bulundu. Haham için Kudüs’e, Budist rahip için de Tibet’e gidecek olan Seyhan Soylu, yarışmayla ilgili olarak şunları söyledi: “Amacımız dinler savaşı çıkarmak değil ateistleri imana getirmek. Yarışmanın ödülü kutsal yerlerde hacı olarak Tanrı’ya ulaşmak. Bence Tanrı’ya inanmamak da bir inanç olabilir ama bu inanç bir sınırdır. Ateistlerin dinleri sorgulamasını sağlayarak sınırları aşmalarının peşine düşeceğiz.”

MODERATÖR GÜLGÜN FEYMAN OLACAK

‘Tövbekarlar Yarışıyor’ adlı programın fikir sahibi Seyhan Soylu, yapımcısı Ayşe Önal, moderatörü ise Gülgün Feyman. Yarışmanın Kanal T’de eylül ayında yayınlanması planlanıyor.

Böyle saçma sapan yarışma olurmu. Bence yarışmayı önce kendilerinde denemeleri gerekmekte.

Bu yazı forumumuzun eski arşivinden alınmıştır yani yine Nazlimcafe.com sitesine aittir.

Yorum yapın