Kadınların ilişki sırasında en çok zevk aldığı duyarlı bölgeleri

Son Güncelleme: 13.09.2020 14:50

Kadınların ilişki sırasında en çok zevk aldığı duyarlı bölgeleri – Kadınlar seks sırasında en çok zevk aldığı bölgeyi açıklamaya çalışacağız bu yazımızda.

Kadınlar ilişki sırasında kendilerini rahat hissederlerse ve kasmazlarsa sex onlar için daha zevkli bir hal alacaktır. İşte kadınların duyarlı bölgeleri;

Kadınların çoğunda genital bölgenin en duyarlı kısmı klitoristir ve en güçlü orgazmlar bu bölgenin uyarılmasıyla ortaya çıkar. Kadının diğer duyarlı bölgeleri memeler, meme uçları, labiumlar ve vajinadır.

G noktası ise (Graefenberg tarafından 1944 yılında tarif edilen bir bölgedir ve vajina ön duvarının ortalarında yer almaktadır) derin basınca duyarlı olarak kabul edilmekle beraber orgazm oluşumunda birincil önem taşıyan bir bölge değildir.

Orgazmda bazen aynen erkekteki ejakulasyona (boşalmaya) benzer bir sıvı geldiği saptanmış olmakla beraber bu sıvının aslında idrar olduğu ve kadındaki “ejakulasyon” yani “boşalma” olarak tarif edilen olayın muhtemelen orgazm esnasında idrar kaçağı olduğu sonradan anlaşılmıştır.

Gerçekten de hiçbir idrar kaçırma şikayeti olmayan bayanlarda güçlü bir orgazmda istemsiz idrar kaçağı olabilmektedir.

“Kadınların ilişki sırasında en çok zevk aldığı duyarlı bölgeleri” üzerine 2 yorum

  1. eşimın hiç ama hiç sevki gelmiyor hocam neyapmam gerekiyor ne yapdımsa ilaçlar kullandım gene sevkı gelmıyor

    Cevapla

Yorum yapın