Düşük belli kot zararlı

Son Güncelleme: 16.09.2020 15:10

Düşük belli kot zararlı – ABD’de yayımlanan New York Post gazetesinin haberine göre, genç kızların yaygın şekilde giydikleri düşük belli ve göbeği açıkta bırakan kotlar, belkemiğinin altındaki sinirlere baskı yaparak kalçalarda ”paresthesia” adı verilen bir yanma hissine neden oluyor.

Gazetedeki habere göre, Kanada’da yayınlanan Canadian Medical Association Journal isimli tıp dergisine bir makale sunan Dr. Malvinder Parmar, göbeği açıkta bırakan kot giyen genç kızları uyararak, eski moda yüksek belli pantolonlara yönelmeleri çağrısında bulundu.

Düşük belli kotların sinirlere baskı yaparak ağrıya neden olduğunu, kalçalarda yanma hissi yarattığını ve belkemiğinde hassasiyete yol açtığını belirten Kanadalı doktor, özellikle arka cepte taşınan kalın cüzdanın bu ağrıyı daha da arttırdığını kaydetti.

Dr. Parmar, kısa süre önce kendisine kalçalarda yanma ve ağrı hissiyle başvuran hafif kilolu 3 genç kadının da 6 ila 8 ay süreyle düşük belli kot giydiklerine dikkat çekerek, bu hastaların 4 ila 8 hafta bol kesimli pantolon giydikten sonra hiçbir şikayetleri kalmadığını belirtti.

Tüm dünyanın yanı sıra New York’ta da son derece moda olan düşük belli kotları satan mağazalar ise Kanadalı doktorun uyarısını fazla ciddiye almadılar.

New York’un Broadway caddesindeki Jean Outlet mağazasının yöneticisi Michelle Hachey, ”Genç kızlar belki biraz acı çekiyorlar ama bu kotlarla çok da güzel oluyorlar” diye konuştu.

ABD’de hip-hop türü müzik yapan şarkıcıların yanı sıra Mariah Carey, Christina Aguilera ve Gwyneth Palthrow gibi yıldızların da katkısıyla düşük belli kot pantolonlar, genç kızlar arasında yaygın olarak giyiliyor.

Bu konuda hakkında CeReN tarafından yorum şu şekilde;
Ewt düşüq bel çoq güzel ama bazılarıda abartıyo yuhh bee durumlarına düşüyo.. Düşük düşük nereye kadar düşecek bakalım:)

Bu yazımız forumumuzun eski arşivinden alınmıştır yani yine Nazlimcafe.com sitesine aittir ve TaTLiCaDi tarafından yazılmıştır.

Yorum yapın